Aktuality

UVDL a GDPR

25.05.2018
Jaké informace shromažďujeme a jak je využíváme? Shromažďujeme informace o vašich návštěvách na internetových stránkách uvdl.cz.
Celý článek


Fakta a mýty o konzumaci alkoholu v Česku

04.12.2017
V posledních měsících se v médiích bohužel opět množí zprávy, které doslova démonizují Českou republiku, jako světovou velmoc alkoholiků.
Celý článek


Trh lihovin se stabilizoval, ale stále má slabá místa

13.09.2016
Přesně před čtyřmi lety vypukla takzvaná metanolová aféra. Konzumace nelegálně vyrobených a závadných lihovin si vyžádala na 50 lidských životů.
Celý článek


Výzva UVDL

12.12.2015
Členové Unie výrobců a dovozců lihovin České republiky doporučují, aby lidé nekonzumovali alkoholické nápoje, u kterých neznají jejich původ
Celý článek


Unie výrobců a dovozů lihovin si zvolila nové presidium

11.11.2014
V pátek 7. listopadu se konala valná hromada Unie výrobců a dovozců lihovin v Karlových Varech. Dle avizovaného ukončení působení Petra Pavlíka v pozici generálního ředitele společnosti STOCK Plzeň – Božkov, s.r.o. ke konci roku 2014 a současného presidenta UVDL, byla na programu jednání volba nového presidia UVDL.
Celý článek


Unie výrobců a dovozů lihovin nesouhlasí s připravovaným snížením kaucí

12.09.2014
Od metanolové aféry uběhly dva roky a trh se z jejích následků stále vzpamatovává. Tržby legálních výrobců se jen pozvolna vracejí na úroveň před prohibicí (v roce 2013 to bylo o 3 % méně než v roce 2011).
Celý článek


Technické požadavky budou revidovány

15.02.2014
Vyjádření výrobců lihovin k probíhajícím jednáním s Generálním ředitelstvím cel. Jednání s celní správou směrují ke kompromisnímu řešení, které upraví technické parametry sledovacích zařízení přijatelným způsobem.
Celý článek


Zavedení kamer by v této podobě bylo likvidační

05.02.2014
Představa Generálního ředitelství cel o řešení kamerových systémů tak, jak byla specifikována v dokumentu z 24. ledna, je pro Unii výrobců a dovozců lihovin (UVDL) nepřijatelná. Opatření realizovaná v této podobě by byla pro většinu výrobců zničující.
Celý článek


Metanol stále zabíjí. Co dělá stát pro to, aby ne

19.12.2013
Praha - Při metanolové kauze přišlo o život 48 lidí, poslední oběť přitom zemřela před několika týdny. Státní orgány se snaží opakování situace zabránit, vědí však, že jejich systémové změny narážejí na skutečnost, že na černý trh mají jen nepatrný dopad.
Celý článek


Rozhovor s Jaroslavem Burkartem z Unie výrobců a dovozců lihovin

02.12.2013
Od 1.12.2013 vešel v účinnost nový zákon o povinném značení lihu, který přináší několik nových požadavků na osoby povinné značit líh.
Celý článek


UVDL: boj proti černému trhu s lihovinami teprve začíná

02.10.2013
Unie výrobců a dovozců lihovin (UVDL), která reprezentuje více než 4/5 v Česku odvedené spotřební daně z lihovin, vítá dnešní rozhodnutí Senátu ČR, který potvrdil první zákonné normy zaměřené především proti nelegální výrobě lihovin.
Celý článek


Unie výrobců a dovozců lihovin zvolila své vedení

06.09.2013
Unie výrobců a dovozců lihovin (UVDL), která představuje největší sdružení subjektů působících na českém trhu lihovin, na dnešní valné hromadě zvolila v souladu se svými stanovami své vedoucí zástupce na další tři roky.
Celý článek


Alkohol ohrožuje ženy více než muže. Na vině jsou utišující léky i slabší játra

28.08.2013
Zatímco dříve bylo nevídané, aby v hospodě seděla s muži u půllitru žena, v současné době je pití alkoholu u žen na vzestupu. Ženy sice i dosud pijí alkohol v menší míře než muži, nadměrné pití má pro ně však závažnější důsledky než pro jejich mužské protějšky. Ženský alkoholismus si tak zaslouží zvláštní pozornost.
Celý článek


Likérku Drak obsadili celníci. Po právu, řekl soud

20.07.2013
Zlín - Obsazení podniku celníky a nepřetržitý dohled nad výrobou alkoholu není omezením práva na podnikání ani svévolným zásahem státu.
Celý článek


Češi z alkoholu holdují hlavně pivu a také vínu, kořalka je tak neláká

10.07.2013
Češi jsou národem pivařů a velmi rádi se napijí také vína. Lihoviny si naopak dopřávají v mnohem menší míře. Tento fakt potvrdilo celonárodní šetření o spotřebě alkoholu v české dospělé populaci, které realizovalo ministerstvo zdravotnictví a Státní zdravotní ústav.
Celý článek


UVDL se rozšířila o dva nové členy

10.07.2013
Na posledních dvou valných hromadách UVDL ČR byli přijati dva noví členové. Společnosti BARTIDA s.r.o. a Ultra Premium Brands – Central Europe s.r.o.
Celý článek


Značení lihu: Proč ministr Kalousek tahá poslance, průmysl i veřejnost za nos?

30.06.2013
Zavést sledování pohybu kontrolních pásek na lihoviny je bezprecedentní, neúčinné a drahé opatření, píše Jana Černochová.
Celý článek


V letošním roce oslaví vysvědčení alkoholem o 33 % méně nezletilých

27.06.2013
Praha, 27. června 2013 – Konec školního roku bývá pro školáky typickou příležitostí k oslavám. Anketa platformy Fórum Pijte s rozumem, která oslovila 300 školáků, ukázala, že dvě třetiny oslovených plánují slavit předání vysvědčení.
Celý článek


UVDL podporuje vládní novelu zákona o značení lihu

20.06.2013
Poslanecká sněmovna včera ve 2. čtení projednala klíčovou legislativní úpravu takzvané nulové tolerance k černému trhu s lihovinami, tedy novelu zákona o povinném značení lihu.
Celý článek


První byly cigarety, nyní půjdeme proti alkoholu

24.05.2013
Výrobci lihovin si kvůli dozvukům metanolové aféry stěžují na klesající odbyt, ovšem podle ministerstva zdravotnictví Češi stále alkoholu holdují přespříliš. „S ročním průměrem deset litrů čistého lihu na občana včetně batolat patříme ke světové špičce,“
Celý článek


Cisterny s lihem. Konec sebeklamu?

24.05.2013
Nejen do dějin kriminalistiky, ale nejspíš brzy i na plátna kin se dostane senzační odhalení tajných podzemních nádrží s milionem litrů nezdaněného lihu na několika místech ČR. V případě jeho prodeje na černém trhu by podle odhadu kriminalistů přišla státní pokladna o necelých 300 milionů. Jenže cisterny jsou zřejmě staré až deset let.
Celý článek


Policie našla milion litrů nezdaněného lihu, byl ukrytý pod zemí

21.05.2013
PRAHA - Kriminalisté na různých místech Česka zajistili zhruba milion litrů nezdaněného alkoholu. Líh nalezli v nádržích zabetonovaných pod zemí v Ostravě, Hrobicích na Zlínsku a v Háji u Duchcova na Teplicku. Daňový únik spočítali na zhruba 300 milionů korun.
Celý článek


UVDL: Boj proti černému trhu s lihovinami se zasekl, hrozí další úmrtí

14.05.2013
Podle Unie výrobců a dovozců lihovin ČR (UVDL) hrozí, že se metanolová aféra bude opakovat. Ani do roka od jejího vypuknutí nebudou zřejmě přijaty žádné účinné předpisy, které by zabránily další podobné tragédii.
Celý článek


Web certifikacelihovin.cz umožnil prodejcům ukončit zbytečné papírování

22.10.2012
Obchodníci a restauratéři, kteří byli po uvolnění prohibice zavaleni stohy papírů, budou mít ulehčenou práci. Napříště již totiž nemusí tisknout desítky dokumentů potvrzujících původ lihovin, takzvaných rodných listů.
Celý článek


UVDL: opatření k zákazu prodeje alkoholu na stáncích má nedostatky

13.09.2012
Unie výrobců a dovozců lihovin (UVDL) přivítala včerejší mimořádné opatření vlády, jímž kabinet zakázal s okamžitou platností prodej lihovin na stáncích a v takzvaných mobilních zařízeních.
Celý článek


UVDL vítá první razantní opatření vlády proti smrtícímu alkoholu

12.09.2012
Unie výrobců a dovozců lihovin (UVDL) přivítala dnešní mimořádné opatření vlády, jímž kabinet zakázal s okamžitou platností prodej lihovin na stáncích a v takzvaných mobilních zařízeních.
Celý článek


Smrtelné otravy alkoholem snad konečně přimějí stát k razantnějším činům

07.09.2012
Tragický případ smrtelných otrav pochybným alkoholem v Havířově je podle Unie výrobců a dovozců lihovin (UVDL) dalším z důkazů zatím nedostatečně razantního postupu státu proti černému trhu s lihovinami.
Celý článek


Vítězem soutěže Obal roku 2012 v kategorii nápoje je Hanácká vodka

23.08.2012
Soutěž Obal roku letos hodnotila podle soutěžních kategorií upravených v souladu s celosvětovým trendem a svůj záběr rozšířila o design.
Celý článek


Nápojové impérium Pernod Ricard přišlo o svého šéfa

23.08.2012
Francouzský podnikatelský svět ztratil v pátek jednu ze svých nejvýznamnějších osobností: Patricka Ricarda, dlouholetého šéfa představenstva a bývalého výkonného ředitele nápojového impéria Pernod Ricard. Zemřel náhle ve věku 67 let.
Celý článek


Šéfuje Stocku už tři roky, ale originální recepturu na fernet nezná

22.08.2012
V září to budou tři roky, co Petr Pavlík převzal řízení firmy Stock Božkov. Největší likérku v tuzemsku úspěšně provedl recesí a oblíbil si vlajkovou loď - hořký Fernet Stock. Ale pětaosmdesát let starou recepturu na výrobu klasického fernetu osobně nezná.
Celý článek


Jelínek přebírá Berentzena

30.07.2012
Vizovická likérka Rudolf Jelínek plně přebírá distribuci alkoholických nápojů německé skupiny Berentzen na českém a slovenském trhu. „Společnost Berentzen postupně zruší firmu, která tu pro ni prodej zajišťovala.
Celý článek


Češi nevypijí 16 litrů alkoholu ročně, tvrdí šéf Stock Plzeň. Naopak, pijí méně

16.05.2012
Češi se podle Světové zdravotnické organizace (WHO) řadí na přední příčky v žebříčku roční spotřeby alkoholu na hlavu. Podle WHO ho každý Čech vypije 16 litrů alkoholu ročně. S tím nesouhlasí české likérky. Spotřeba alkoholu je podle nich nejnižší za posledních 13 let.
Celý článek


Stock Plzeň-Božkov zvýší produkci až o padesát procent

12.04.2012
Spotřeba tvrdého alkoholu klesá. Aby výrobci udrželi jakž takž přijatelné ceny a zájem spotřebitelů, nabízejí zejména některé menší likérky na trhu výrobky s nižším obsahem alkoholu.
Celý článek


Výrobci drží ceny lihovin snižováním obsahu alkoholu

20.02.2012
Spotřeba tvrdého alkoholu klesá. Aby výrobci udrželi jakž takž přijatelné ceny a zájem spotřebitelů, nabízejí zejména některé menší likérky na trhu výrobky s nižším obsahem alkoholu.
Celý článek


Češi v roce 2011 vypili méně alkoholu. Prodej lihovin klesá.

09.01.2012
Spotřeba lihovin letos rapidně klesla. Podle odhadu výrobců zhruba o dva miliony litrů, tedy o tři až pět procent v porovnání s loňském rokem, který byl už tak pro likérky velkým propadákem. Prodej lihovin klesá v restauracích, barech i obchodech.
Celý článek


Rudolf Jelínek kupuje sad v Chile

16.11.2011
V době krize eurozóny mají české firmy šanci v Latinské Americe. Vizovická společnost Rudolf Jelínek před čtyřmi lety v Chile koupila závod na výrobu ovocných destilátů. Před měsícem přikoupila 137 hektarů půdy, na nichž chce postupně pěstovat ovoce pro výrobu hruškovice...
Celý článek


V účinnosti reklamy bodovaly velké agentury

16.11.2011
Nejefektivnější reklamy vytvořily letos Ogilvy Interactive, Mark BBDO a Ogilvy&Mathers. Tyto agentury si odnesly nejvíce ocenění z 15. ročníku soutěže reklamních kampaní EFFIE, kterou pořádá Asociace komunikačních agentur (AKA).
Celý článek


Soutěž o nejefektivnější českou reklamu

16.11.2011
Moderátor (David Borek): Na pražském Žofíně právě vrcholí předávání cen za nejefektivnější reklamu tak zvané EFFIE awards, to je jediná soutěž v Česku, která hodnotí účinnost kampaní v poměru k vynaloženým penězům na realizaci...
Celý článek