Vítězem soutěže Obal roku 2012 v kategorii nápoje je Hanácká vodka

23.08.2012

Soutěž Obal roku letos hodnotila podle soutěžních kategorií upravených v souladu s celosvětovým trendem a svůj záběr rozšířila o design.

Výsledky soutěže Obal roku 2012

Obal roku je česká národní soutěž o nejlepší obalová řešení, jejímž cílem je ocenit a vyzdvihnout nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na českém i zahraničním trhu objevují. Letošní ročník přinesl několik novinek, které vzešly z podnětů a zpětné vazby od přihlašovatelů loňského ročníku a byly projednány na pracovní schůzce odborné poroty.

První novinkou je úprava soutěžních kategorií v souladu s celosvětovým trendem. Obdobně jako v celosvětové soutěži WorldStar for Packaging jsou přihlášená obalová řešení členěna dle oblasti použití do osmi kategorií: Potraviny; Nápoje; Kosmetika; Farmaceutické produkty; Čistící a prací prostředky; Elektronika a spotřebiče; - Automotive; Ostatní.

Uzávěrka přihlášek do soutěže byla a 21. května 2012. Členové hodnotitelské é komise v čele s předsedkyní Janou Lukešovou - se sešli k hodnocení přihlášených h obalů ve dnech 13. a 14. června. Odborná á porota a následující den i grémium reprezentantů - detailně posoudily vzorků všech h 70 přihlášených obalů včetně doplňujících podkladů, certifikátů a atestů. Oceněním Obal roku 2012 se může pyšnit nejlepších 24 obalových řešení.

Vítězem v kategorii nápoje: Hanácká vodka – etiketa (S&K Label)

Hanácká – tradice ve skle (O-I Sales & Distribution)